Organizacijoje viešėjo kolegos iš užsienio

Š.m. spalio 15-17 dienomis organizacijoje viešėjo kolegos iš užsienio, atvykę pagal „Erasmus+” stažuočių ir kvalifikacijos kėlimo projektą „Skaitmeninių technologijų naudojimas socialinių įmonių praktikoje: Europos šalių palyginimas“. Socialinės įmonės, tai organizacijos, kurių organizacijų pagrindinis siekis yra ne pelnas, o teigiami pokyčiai visuomenėje, todėl visą savo veikloje gerenuojamą pelną jos skiria socialinėms reikmėms. „Socialinis verslas sujungia socialinių problemų sprendimą su verslo turimomis žiniomis, tai padeda pagerinti žmonių gyvenimą“ sakė svečius pasveikinti atvykęs Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus pirmininkas p.Mindaugas Vėlyvis.

Socialinis verslas kasdien tampa vis svarbesniu. Skaičiuojama, kad kas ketvirta nauja įmonė Europoje gali būti laikoma socialiniu verslu. ES socialinio verslo modelį laiko vienu iš pagrindinių įrankių, padedančių kovoti su nedarbu ir augančia socialine atskirtimi.

Svečių iš Vokietijos, Rumunijos, Graikijos ir Suomijos komanda susipažino su augančiais Lietuvos socialiniais verslais. Kartu su Pagalbos namuose tarnybos darbuotojais lankėmės ir susipažinome su kolegomis iš VšĮ “Penki pojūčiai”, “Mano Guru”, Vilniaus arkivyskupijos Caritas Alternatyvaus mokymosi centro jaunimui ir žvakelių fabriko, kavinės “Pirmas blynas”, socialinės įdarbinimo agentūros “Sopa”.

Įpatingai džiaugiamės užsimezgusiais kontaktais su Lietuvos sporto universiteto dėstytojais ir specialistais, padedančiais neįgaliųjų reabilitacijos veiklose.

Tikimės, kad atnaujintos žinios ir naujai užmegzti kontaktai padės vystant parapijos karitatyvines veiklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.